enter-article קרוספיט - כנסו לכושר כמו סילבסטר סטאלון - פורטל חדרי כושר הגדול בישראל
חדרי כושר » מאמרים וחדשות » קרוספיט - כנסו לכושר כמו סילבסטר סטאלון

קרוספיט - כנסו לכושר כמו סילבסטר סטאלון

מעת לעת, אנחנו יכולים לראות אופנות וטרנדים חדשים בעולם הכושר והספורט. לא מדובר במצב בו מקצוע ספורטיבי מסוים תופס תאוצה ויותר אנשים נמשכים אליו, כמו למשל שהיה בישראל בשנות התשעים עם מקצוע הג'ודו אחרי זכייתה של יעל ארד במדליית כסף או כפי שקורה בשנים האחרונות בריצה או רכיבה על אופניים, כשיותר ויותר אנשים החלו לעסוק בכך.
הכוונה להופעתם של ענפים חדשים, חלקם מבוססים על כאלה שהיו קיימים קודם לכן וחלקם חדשים לגמרי. אחת הדוגמאות הטובות לכך, היא קרוספיט. תחום חדש יחסית אשר תופס תאוצה הן במכוני כושר והן במסגרת אימון כושר אישי וקבוצתי, כפי שאפשר לראות בפארקים ובמקומות ציבוריים אחרים.

מה זה קרוספיט?
קרוספיט הוא אימון כושר פונקציונאלי אשר מטרתו היא לייצר מסת שריר ולשפר את היכולות התנועתיות של הגוף בחלקים שונים שלו.
השיטה הומצאה בתחילת שנות האלפיים בארצות הברית ועם הזמן הפכה להיות שיטה אימון נפוצה בכל העולם, כאשר לא רק חובבים משתמשים אלא גם ספורטאים מקצועיים נוהגים להתאמן בקרוספיט מעת לעת.

המטרה של האימונים, היא לשלב מגוון סוגי אימון על חלקים שונים בגוף, תחת אימון אחד. בצורה כזו ניתן להעניק מענה רחב לצרכים שונים, למשל, במסגרת האימון עובדים על כוח, גמישות, סיבולת שריר, סיבולת לב-ריאה, זריזות, שיווי משקל, דיוק ועוד.
בעוד שאימונים אחרים שאנחנו עושים בחדר כושר או בסביבות עבודה אחרות, נוהגים להתייחס רק לאלמנט מסוים, הרי שכן באימון של שעה-שעה וחצי, מתייחסים לכל האלמנטים יחד. זה היתרון הגדול של סוג אימונים זה.

כיצד מבצעים אימוני קרוספיט ולמי הם מתאימים

האימונים מתבצעים, כאמור, הן בחדרי כושר אשר מותאמים לכך והן במקומות ציבוריים, בין אם זה פארקים, מגרשי ספורט ועוד. על מנת לבצע את האימונים, יש להשתמש באמצעים שונים, בין אם זה משקולות, רצועות, גומיות וכן תרגילים ללא שום אביזרים. יש לערוך את האימון במסגרת זמן קצובה, כאשר חושב לוודא שכל אימון בנוי אחרת, על מנת לא לאמץ את אותם שרירים, הגיוון באימונים חשוב גם בשביל לייצר עניין אך גם בשביל לעלות בכל אימון את דרגת הקושי שלו.

אימוני קרוספיט יכולים להתאים למגוון רחב של מתאמנים, בין אם מדובר במתאמנים חובבים או מקצועיים. עם זאת, האימונים אינם מתאימים למי שלא התאמן קודם לכן כלל, מאחר והוא לא יהיה בנוי לסוג כזה של אימונים ללא בסיס של כושר גופני, לא לילדים מתחת לגיל 16 שכן האימונים יכולים להשפיע על תהליך הצמיחה שלהם, וכן לא עבור ספורטאים שאינם זקוקים למסת שריר (במקרה כזה, הם יכולים לעשות חלק מהתרגילים, למשל אלה שעוסקים בגמישות, דיוק, מהירות וכוח).

לפני סיום, חשוב להדגיש, אימוני קרוספיט הם מאוד אינטנסיביים גם אם מדובר על משך זמן קצר יחסית של אימון. לכן חשוב להקפיד על כך שאנחנו שומרים על הגוף שלנו, לשם כך יש לבצע מתיחות ושחרורים לפני ואחרי האימון, וכן נשמור על תזונה בריאה ומזינה.

עוד באותו נושא

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

כשיש את המקום הפנוי בבית, אין כיף יותר מהאפשרות לעלות על בגדי ספורט ולעשות כושר בלי להתחשב במזג האוויר שבחוץ. רוצים חדר כושר ביתי? הגעתם למקום...

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

כבר מגיל נוער ניתן להתחיל להכשר לכושר, לחטב את הגוף, להתחזק ולחיות בריא ונכון עם תוכניות אימון מותאמות לכל נער בהתאם למצבו האישי בחיים המודרניים...

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

עם אימוני הכושר החדישים לא רק תשמרו על כושר גופני מצויין, בריאות מעולה ותפתחו שרירים אלא תעשו זאת בכיף ובאימונים שאינם קונבנציונאליםהמחשבה...

כללי בטיחות מכון כושר

כללי בטיחות מכון כושר

אתם מלאי התלהבות להירשם למכון כושר, ולהתחיל להתעמל, אבל רגע לפני שאתם לובשים בגדי ספורט, תבדקו מה הם הכללים לאימון במכון כושר על פי הערכות...

סוגי אימוני כושר

סוגי אימוני כושר

בימים בהם אתרי אינטרנט מלאים בעצות שונות כיצד יש להתאמן בצורה נכונה, קצרה ומהירה כדי לשמור על כושר, עלינו לזכור שיש שורה של סוגי אימוני...

string(30) "סוגי אימוני כושר"