enter-article אימוני כושר בבית - איך הופכים מדריך כושר אישי לבן בית - פורטל חדרי כושר הגדול בישראל
חדרי כושר » מאמרים וחדשות » אימוני כושר בבית - איך הופכים מדריך כושר אישי לבן בית

אימוני כושר בבית - איך הופכים מדריך כושר אישי לבן ביתכאשר נשאל שמעון פרס כיצד הוא נראה כל כך טוב לגילו, הוא לא שוכח לציין שהוא מבצע תרגילי כושר בבית. גם אם לא יהיה לכם את המרץ שלו, בוודאי תרגישו טוב כמוהו


אימוני כושר בבית מציעים פתרון מדהים וחסכני בזמן ל"בעיית האימון הגופני", בייחוד אם זמנכם מועט והמלאכה מרובה. באמצעות מדריך כושר אישי ניתן להביא את היעילות של תרגילי כושר ביתיים לשוות ערך לכל אימון בחדר הכושר, וזאת בלי לוותר על כל היתרונות של אימוני כושר בבית: חיסכון בזמן, בכסף, ובחשיפה לזעה של מתעמלים אחרים.


ציוד כושר להתחלה

מדריך כושר אישי יוכל לעזור לכם להפעיל כמעט את כל השרירים בגוף וכמעט בכל עצימות שתרצו באמצעות ציוד מינימליסטי, ולמעשה מאמן כושר אישי טוב יוכל להביא אתכם לרמות כושר וכוח מצויינות ללא כל ציוד כלל, רק על בסיס משקל עצמי ורהיטי הבית. עם זאת, אם בכל זאת החלטתם להשקיע מעט, הנה רשימה חלקית של ציוד בסיסי שיכול לעזור לכם להפוך אימוני כושר בבית לאימון משקולות לכל דבר:

1.      משקולות חופשיים (דאמבלס) עם משקל משתנה. כמות המשקל המקסימלית כמובן תלויה ביכולת שלכם ובהתקדמות שלכם, אבל לפחות 10 קילו מכל צד.

2.      מוט- השלב השני והלא הכרחי, יכול לעזור במיוחד אם קיים גם מתקן ("חמור") להנחת המוט, כאשר יתכן ותרצו להוסיף גם ספת משקולות.

3.      כדור פיזיו וגומיות- לא לכולם, במיוחד לכאלה המעוניינים בפילאטיס ועבודה על שרירים עמוקים.אימוני כושר בבית


למה מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי, כפי שכבר הזכרנו, יכול לעזור לכם למקסם את ההשפעה של אימוני כושר בבית על מערכת השרירים, השלד, העצבים ומערכת הלב וכלי הדם שלכם.

אומנם מדריך כושר אישי עולה בין 100-150 ₪ לאימון, אולם ההשקעה הזו בהחלט "תחזור" בצורה של יעילות אימון מוגברת, וחיסכון על ציוד לא הכרחי, דמי חבר במועדון כושר, הוצאות נסיעה וביטול זמן.


האימון קורא לכם - מתי מתאמנים

מאמן כושר אישי לא חייב להפוך לדייר קבוע בביתכם. מדריך כושר אישי טוב יכול להגיע לתוצאות מצויינות בלי להיות נוכח בכל אימון. כדאי להתחיל משנים- שלושה אימונים ראשונים בהשגחת המדריך (עם מרווח של יום- יומיים בין אימון לאימון). לאחר מכן ניתן להוריד את תדירות האימונים בהשגחת המדריך: תחילה פעם בשבוע, ולאחר זמן (והתקדמות) גם פעם בחודש או אפילו פעם בשישה שבועות. פגישות תקופתיות כאלה יעזרו לכם לשפר טכניקה, לשנות תוכניות אימונים עם ההתקדמות, ולשנות את תמהיל התרגילים שאתם מבצעים.

במקרה שאתם שואפים לתוצאות מסויימות (שיפור ביצועים בספורט תחרותי, שיפור מרכיב כושר מסויים וכו'), בהחלט כדאי להוסיף כמה אימוני כושר בבית בהשגחת מאמן כושר אישי בנוסף על הלו"ז שציינו. אותה ההמלצה תקפה במידה ואתם חשים בחוסר נוחות בתרגילים מסויימים, סבלתם משינוי במצבכם הבריאותי (פציעה, ניתוח, מחלה וכו'), או חשים שלא בנוח עם התוכנית האימונית שלכם.

כפי שחזרנו וציינו, אין כל צורך בהשגחה צמודה לכל אורך האימונים. מספיקה בדיקה תקופתית, ולמעשה חלק מן ההתאמות ניתן לעשות דרך הטלפון.


עוד באותו נושא

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

כשיש את המקום הפנוי בבית, אין כיף יותר מהאפשרות לעלות על בגדי ספורט ולעשות כושר בלי להתחשב במזג האוויר שבחוץ. רוצים חדר כושר ביתי? הגעתם למקום...

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

כבר מגיל נוער ניתן להתחיל להכשר לכושר, לחטב את הגוף, להתחזק ולחיות בריא ונכון עם תוכניות אימון מותאמות לכל נער בהתאם למצבו האישי בחיים המודרניים...

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

עם אימוני הכושר החדישים לא רק תשמרו על כושר גופני מצויין, בריאות מעולה ותפתחו שרירים אלא תעשו זאת בכיף ובאימונים שאינם קונבנציונאליםהמחשבה...

כללי בטיחות מכון כושר

כללי בטיחות מכון כושר

אתם מלאי התלהבות להירשם למכון כושר, ולהתחיל להתעמל, אבל רגע לפני שאתם לובשים בגדי ספורט, תבדקו מה הם הכללים לאימון במכון כושר על פי הערכות...

סוגי אימוני כושר

סוגי אימוני כושר

בימים בהם אתרי אינטרנט מלאים בעצות שונות כיצד יש להתאמן בצורה נכונה, קצרה ומהירה כדי לשמור על כושר, עלינו לזכור שיש שורה של סוגי אימוני...

string(36) "categoryמדריך כושר אישי"