enter-article חדרי כושר - מי רוצה להיות חבר במועדון שמקבל אנשים כמוהו? - פורטל חדרי כושר הגדול בישראל
חדרי כושר » מאמרים וחדשות » חדרי כושר - מי רוצה להיות חבר במועדון שמקבל אנשים כמוהו?

חדרי כושר - מי רוצה להיות חבר במועדון שמקבל אנשים כמוהו?

אל מול ריצה במסלולים עירוניים, משחקי כדוסל שכונתיים או משחקי כדורגל בפארק, עומדים להם מכוני כושר, כאי של פעילות גופנית באווירה שונה

חדר כושר פותח מגוון רחב של אופציות אימון גופני ונפשי, מה שיחד עם הדרכה מקצועית ומיקומים נוחים ברוב המקרים הופך אותו לאופציה המועדפת כבסיס של הפעילות הגופנית שלכם, שלא נדבר על כך שהוא מהווה כיום גם בסיס חברתי בדומה למועדונים חברתיים של פעם.

חדרי כושר

רשתות של מועדוני כושר

רשתות גדולות כוללות את הולמס פלייס, סטודיו C וגרייט שייפ, כמו גם רשתות קטנות יותר כמו רזים, ג'ירף, בתנועה ועוד ועוד. לא מצאנו הבדל משמעותי (כקבוצה) בין רשתות גדולות לבין מכון כושר פרטי, אם כי GREAT SHAPE מציעה מבצע סטודנטים המאפשר אימון בכלל מועדוני החברה בסופי שבוע (יעיל מאוד לחיילים וסטודנטים המבלים את הסופשים במקומות אחרים מאשר במהלך השבוע).

הדרכה ואימון לפי החוק

לפי חוק בקרת חדר כושר, כל חדר כושר חייב מדריך מוסמך כמפקח בכל שעות פעילותו. בפועל אותו מדריך מספק כמובן גם מענה לבעיות ספציפיות, וכל המועדונים שבדקנו מציעים 1-3 אימונים "אחד על אחד" על ידי אותו מדריך לכל אחד מן המנויים השנתיים (כולל כמובן בניית תוכנית אימונים).

כמה עולה להיות חבר במועדון

ברוב רובן של הרשתות שהזכרנו לעיל, כמו גם כמעט בכל חדר כושר קטן יותר שבדקנו במהלך הכנת הכתבה, השיטה המקובלת היא "הכל כלול".

המשמעות שהכניסה כוללת שימוש בכל מכשירי מכון כושר (מכשירי התנגדות, משקולות ואירובי), וכן השתתפות (על בסיס מקום פנוי והרשמה מראש) במגוון החוגים שמציע המכון. בכל המקומות שבדקנו היו כמה אפשרויות מינוי, כאשר הנפוצות הן (בסדר "מחיר לכניסה" עולה):

 • מנוי שנתי- במחיר של 180 ש"ח (בעיקר במכונים פרטיים) עד  לחודש, מחולק ל-12-10 תשלומים שנתיים. מנוי שנתי ל- great SHAPEיעלה 3200 שקלים, לרשת הולמס פלייס  3500  שקל , לרשת רזים 2500 שקל.  הנחות משמעותיות (עד 60%) ניתנות במקרים שונים ל:
  • חיילים
  • סטודנטים
  • תלמידי תיכון
  • מנוי "בוקר" (מנוי המוגבל מבחינת יכולת גישה בשעות השיא כמו שעות אחר הצהריים או סופ"שים).
 • מנוי "גמיש"- המשמעות מנוי שנתי, אלא שניתן לבטל אותו (בדרך כלל בתרעה של יום-שלושה ימים לפני מועד החיוב הבא) חודש בחודשו ללא תוספת תשלום. המחיר גבוהה ב-10-20% מן המנוי השנתי, ומה שיותר משמעותי, בדרך כלל אין כל הנחות. העלות נעה בין 210 שקל (רזים) לבין 360 שקל (הולמס פלייס).
 • מנוי חודש בודד/שלושה חודשים- הסוג היקר יותר, 20-40% יותר ממחיר הבסיס. בדרך כלל ההמלצה שלנו היא להעדיף מנוי גמיש אם קיים.
 • כניסה חד פעמית- הגירסא היקרה ביותר: בין 40-75 שקל עבור כניסה חד פעמית. כמעט כל חדר כושר שבדקנו מאפשר אימון ניסיון חינם, לכן אם המטרה שלכם היא רק "להחליט", השתמשו באופציה הזו.

מלבד הנ"ל מכון כושר בדרך כלל ידרוש בין 20-60 שקל דמי רישום, ובמקרים רבים תקבלו "בתמורה" מתנת הצטרפות (למנויים שנתיים בלבד) בצורת תיק/חולצה/בקבוק.

בעשור האחרון מאבדים חדרי כושר פרטיים את כוחם לרשתות הגדולות, למרכזי הספורט ולחדרי הכושר שנבנים במקומות העבודה לעובדים


עוד באותו נושא

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

כשיש את המקום הפנוי בבית, אין כיף יותר מהאפשרות לעלות על בגדי ספורט ולעשות כושר בלי להתחשב במזג האוויר שבחוץ. רוצים חדר כושר ביתי? הגעתם למקום...

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

כבר מגיל נוער ניתן להתחיל להכשר לכושר, לחטב את הגוף, להתחזק ולחיות בריא ונכון עם תוכניות אימון מותאמות לכל נער בהתאם למצבו האישי בחיים המודרניים...

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

עם אימוני הכושר החדישים לא רק תשמרו על כושר גופני מצויין, בריאות מעולה ותפתחו שרירים אלא תעשו זאת בכיף ובאימונים שאינם קונבנציונאליםהמחשבה...

כללי בטיחות מכון כושר

כללי בטיחות מכון כושר

אתם מלאי התלהבות להירשם למכון כושר, ולהתחיל להתעמל, אבל רגע לפני שאתם לובשים בגדי ספורט, תבדקו מה הם הכללים לאימון במכון כושר על פי הערכות...

סוגי אימוני כושר

סוגי אימוני כושר

בימים בהם אתרי אינטרנט מלאים בעצות שונות כיצד יש להתאמן בצורה נכונה, קצרה ומהירה כדי לשמור על כושר, עלינו לזכור שיש שורה של סוגי אימוני...

string(25) "categoryחדרי כושר"