enter-article אימוני פילאטיס - שעה של אימון ביום, יציבות לאורך כל היום - פורטל חדרי כושר הגדול בישראל
חדרי כושר » מאמרים וחדשות » אימוני פילאטיס - שעה של אימון ביום, יציבות לאורך כל היום

אימוני פילאטיס - שעה של אימון ביום, יציבות לאורך כל היום

מכוני כושר בישראל מציעים מגוון שיעורי פילאטיס לכל הגילאים. מה זה בדיוק פילאטיס ואיך זה מתקשר לריקוד?

במסגרת התפקוד היום יומי, חלקנו הגדול נאלץ לעמוד שעות רבות, לסחוב משאות כבדים, לשבת בצורה לא זקופה ולבצע לא מעט תנועות שפוגעות בתפקוד הגב והיציבות שלנו.

חלקנו הגדול מתמודד עם הדבר באמצעות הכחשה או השלמה עם הסבל, אך יש מי שמעדיף לטפל בבעיה באמצעות תרגילי גב שונים אשר עוזרים לגוף לתרגל יציבות נכונה.

באמצע שנות האלפיים נכנסו לישראל אימוני פילאטיס, אימונים שנערכו במסגרת מכוני כושר, סטודיו לעיצוב וחיטוב, וכן במסגרת מתנ"סים שונים.

מאז הפכו אימונים אלו לפופולאריים הן בקרב בני נוער והן בקרב המבוגרים. יש הטוענים שאימוני פילאטיס החליפו אימונים כמו ספנינג ואירובי למיניהם, כמלכי חדרי הכושר.

מעט היסטוריה על פילאטיס

פילאטיס

אימוני פילאטיס הגיעו לעולם באמצע שנות העשרים של המאה הקודמת על ידי ג'וזף פילאטיס.

גרמני שהיגר לארה"ב. תחילה האימונים שהוא המציא תורגלו על ידי אנשים שסבלו ממגבלויות שונות (בעיקר בקרב פצועי מלחמה) ולאחר מכן הפכו להיות אימונים בסיסיים של רקדנים ואמנים.

לימים הם הפכו להיות נפוצים בלא מעט סטודיו לחיטוב הגוף. עד אשר התופעה הפכה רווחת גם במסגרת אימונים הניתנים בבית על ידי מדריך כושר אישי המתמחה בתרגילי פילאטיס.

על פילאטיס והתמורה שלו לגוף

אימוני פילאטיס נועדו לשרת שני צרכים עיקריים:

  • שליטה על הגוף
  • נשימה נכונה

באמצעות שני צרכים אלו, הגוף מסוגל לעבוד בצורה נכונה ולתרגל יציבות וכן לשמור על שריריו יציבים וחזקים.

את שני הצרכים משיגים המתאמנים באמצעות עקרונות שהטווה ג'וזף באימונים שלו, תחילה, חייב להישמר רצף בין התרגילים. להבדיל מאימון כושר רגיל שבכל פעם יש עבודה על חלק אחר של הגוף, בלי קשר ביניהם, הרי שבמסגרת אימון פילאטיס מתבצע רצף בין התרגילים.

רצף זה מאפשר לגוף גם להתרגל למבנה האימון וגם מקל על השרירים עליהם עובדים. שנית, האימון שם דגש על תנוחות הגוף. הוא דורש מהמתאמנים לשים דגש מיוחד כיצד הגוף מונח וכיצד הוא עובד. במצב כזה, יותר קל לשלוט בגוף.

המטרה שעומדת בפני המתאמנים היא  להגיע למצב בו בכל תנועה שהם מבצעים, הם יפעילו אך ורק את השרירים הנדרשים לה. כך משיגים מספר מטרות:

  • הגוף עובד ביעילות רבה יותר ונפגע הרבה פחות
  • המתאמן מצליח לשלוט בגופו
  • נוצרים טווחי תנועה גדולים שמאפשרים נוחות רבה יותר. כך התנועות מתבצעות בצורה חלקה יותר.
  • הגוף מוציא פחות אנרגיה.

אימוני פילאטיס, עם זה במסגרת קבוצתית ועם זה במסגרת אימון עם מאמן כושר אישי, יכולים להיעשות בכל מקום, ולא דורשים הרבה חפצים. בדרך כלל נהוג להתאמן עם מזרון, פיטבול (כדור גדול שנמכר בכל חנות ספורט כיום בעלות של 100 שקל), גומייה למתיחות ומשקולות.

חשוב לציין שהשימוש באביזרים כמו ביצוע תרגילים שונים, חייב להיעשות אחרי שהמתאמן קיבל הדרכה מלאה על אופי האימון.

האם זה טוב לכולם?

בהחלט. כיום אפשר לראות קורסי פילאטיס לילדים (עובדים בעיקר עם מזרונים), לנשים בהריון, ואף למבוגרים. אימונים אלו מאפשרים לבני גיל שונים ללמוד כיצד לעבוד בצורה יעילה יותר עם הגוף שלהם.

נקודה לסיום...

מדריכי פילאטיס מודים, שאימוני פילאטיס לא שורפים קלוריות וכן הם לא מעלים את מסת השרירים בגוף, למרות האימון עם המשקולות. מה שכן, הם מחטבים את הגוף ועוזרים לגוף להיות גמיש יותר.

אימוני פילאטיס אומנם לא שורפים קלוריות או יוצרים מסת שרירים, אך הם הופכים אותו לגמיש יותר ומאפשר לו לנוע בצורה בריאה יותר


עוד באותו נושא

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

כשיש את המקום הפנוי בבית, אין כיף יותר מהאפשרות לעלות על בגדי ספורט ולעשות כושר בלי להתחשב במזג האוויר שבחוץ. רוצים חדר כושר ביתי? הגעתם למקום...

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

כבר מגיל נוער ניתן להתחיל להכשר לכושר, לחטב את הגוף, להתחזק ולחיות בריא ונכון עם תוכניות אימון מותאמות לכל נער בהתאם למצבו האישי בחיים המודרניים...

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

עם אימוני הכושר החדישים לא רק תשמרו על כושר גופני מצויין, בריאות מעולה ותפתחו שרירים אלא תעשו זאת בכיף ובאימונים שאינם קונבנציונאליםהמחשבה...

כללי בטיחות מכון כושר

כללי בטיחות מכון כושר

אתם מלאי התלהבות להירשם למכון כושר, ולהתחיל להתעמל, אבל רגע לפני שאתם לובשים בגדי ספורט, תבדקו מה הם הכללים לאימון במכון כושר על פי הערכות...

סוגי אימוני כושר

סוגי אימוני כושר

בימים בהם אתרי אינטרנט מלאים בעצות שונות כיצד יש להתאמן בצורה נכונה, קצרה ומהירה כדי לשמור על כושר, עלינו לזכור שיש שורה של סוגי אימוני...

string(36) "categoryמדריך כושר אישי"