enter-article לימודי קורס מדריכי כושר - פורטל חדרי כושר הגדול בישראל
חדרי כושר » מאמרים וחדשות » לימודי קורס מדריכי כושר

לימודי קורס מדריכי כושר


יש מי שרואה בזה מקצוע לכל החיים, יש מי שרואה בזה שלב מקצועי, בכל מקרה, קורס מדריכי כושר, הוא אופציה לא רעה למי שרוצה גם לשמור על כושר, גם לפתח שרירים וגם להעביר את זה הלאה


בתקופה בה המודעות לספורט עממי (ספורט לא תחרותי ולא מקצועי) עולה, ויותר אנשים עושים ספורט באופן עצמאי, עם זה ריצה במסלולים מסומנים, התעמלות בפארקים ציבוריים, או פעילות ספורטיבית במכוני כושר שונים, אין פלא שהביקוש למדריכי כושר עולה.

כחלק מהעלייה במודעות לספורט עממי, עלייה שנובעת מהמאבק הבלתי נגמר בתופעת ההשמנה (הן מאבק של ארגונים רשמיים והן מאבק של כל אחד עם עצמו), והן כחלק מהעלייה ברמת החיים, אנחנו רואים בשני העשורים האחרונים פתיחה של רשתות מכוני כושר פרטיים אשר כוללים גם חוגים, בריכה, ספא ודברים נוספים שמחליפים את הקאנטרי קלאב העירוני.

פתיחת רשתות אלו, יחד עם פתיחתם של מכוני כושר במקומות עבודה רבים לרווחת העובדים, הביאה לעלייה במספר מדריכי הכושר בישראל ולפיכך גם בעלייה בהרשמה אל קורס מדריכי כושר.
 

תנאי קבלה
 
על מנת להיות מדריך מכון כושר, יש להיות בן 17 ומעלה עם בריאות תקינה (יש להציג אישור רפואי לכך, במקומות מסוימים ידרשו מהמועמד לעבור בדיקות במקום)
 

מה לומדים במסגרת קורס מדריכי כושר?

קורס מדריכי כושר נועד להקנות לסטודנטים ידע בכל הקשור לאימון חדר כושר, עם דגש על הרובד הבריאותי והבטיחותי שלו.

לשם כך לומדים הסטודנטים על אנטומיה ופיזיולוגיה של הגוף (למשל תפקידי השרירים, מרכיבי הכח בגוף, ניתוח תנועות הגוף ועוד), התמודדות עם פציעות ספורט שונות וכיצד ניתן להימנע מהן, החייאה ועזרה ראשונה ועוד.

במהלך השיעורים ילמדו הסטודנטים לבנות תוכנית תזונה ואימונים לכל הגילאים, תוך הבנת ההשפעה שלהם על המתעמלים.  

הסטודנטים ילמדו על מכשירי הכושר השונים, כיצד יש לעבוד איתם ולשלבם באימון, כיצד יש לתפעל אותם, וכיצד המכשירים משפיעים על קבוצות אוכלוסייה שונות, כגון ילדים, נערים, נשים בהריון, קשישים ועוד.

כמו כן ילמדו הסטודנטים על שיווק וניהול חדר כושר.
 
קורס מדריכי כושר
כמה שעות לומדים, כמה זמן נמשך הקורס?

קורס מדריכי כושר
נמשך קרוב ל-500 שעות בממוצע, מדובר בקורס שנתי (שנה אקדמאית) בסופו מקבלים תעודה רשמית שמאפשרת לסטודנט להיות מדריך מכון כושר רשמי.

על מנת לקבל תעודת מדריך כושר, יש לעבור בחינה מעשית ובחינות תיאורטיות המתבצעות במהלך ובסוף הקורס
 

היכן ניתן ללמוד וכמה זה עולה?
 
קורס מדריכי כושר ניתן ללמוד במספר מקומות בארץ, כאשר המוסד המוביל בישראל לתחום זה הוא מכון ויינגייט. מכון זה הוציא אלפי מדריכי כושר ומאמנים מקצועיים.

הוא מעביר קורסים, חוגים וסדנאות בתחום ונחשב למוסד הוותיק (פועל מ-1957) והטוב בישראל.

מוסדות גדולים אחרים הם קמפוס שיאים באוניברסיטת ת"א וגבעת וושינגטון.

מחיר קורס מדריכי כושר נע בין 6000 שקל עד 10000 שקל.
 

מה אפשר לעשות עם התעודה אחרי סיום הקורס?

בפני המסיימים עומדות מספר אופציות. האופציה המקובלת היא להיות מדריך מכון כושר באחד המכונים בארץ או בעולם. אופציות אחרות הן, להמשיך לקורסים מתקדמים ולהוציא תעודת מאמן כושר מקצועי אשר רשאי לעבוד בקבוצה מקצוענית.

עוד אופציות הן ללמוד תחומים מקבילים, כמו פיזיותרפיה, עיסוי ולשלב ביניהם.
עוד באותו נושא

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

מכשירי כושר – ככה מרכיבים חדר כושר ביתי

כשיש את המקום הפנוי בבית, אין כיף יותר מהאפשרות לעלות על בגדי ספורט ולעשות כושר בלי להתחשב במזג האוויר שבחוץ. רוצים חדר כושר ביתי? הגעתם למקום...

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

תוכנית אימונים לצעירים - המדריך המקיף ברשת

כבר מגיל נוער ניתן להתחיל להכשר לכושר, לחטב את הגוף, להתחזק ולחיות בריא ונכון עם תוכניות אימון מותאמות לכל נער בהתאם למצבו האישי בחיים המודרניים...

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

חוגי כושר פופולאריים – לשמור על כושר בסטייל

עם אימוני הכושר החדישים לא רק תשמרו על כושר גופני מצויין, בריאות מעולה ותפתחו שרירים אלא תעשו זאת בכיף ובאימונים שאינם קונבנציונאליםהמחשבה...

כללי בטיחות מכון כושר

כללי בטיחות מכון כושר

אתם מלאי התלהבות להירשם למכון כושר, ולהתחיל להתעמל, אבל רגע לפני שאתם לובשים בגדי ספורט, תבדקו מה הם הכללים לאימון במכון כושר על פי הערכות...

סוגי אימוני כושר

סוגי אימוני כושר

בימים בהם אתרי אינטרנט מלאים בעצות שונות כיצד יש להתאמן בצורה נכונה, קצרה ומהירה כדי לשמור על כושר, עלינו לזכור שיש שורה של סוגי אימוני...

string(38) "categoryקורס מדריכי כושר"