yourfitness.co.il

חדרי כושר לילדים - לבנות את הגוף מגיל צעירהערכה היא שלא מעט ילדים סובלים בימינו מהשמנה ומהיעדר כושר גופני, בגלל ישיבה ממושכת מול המחשב, הטלוויזיה ובגלל שהוריהם נוטים להסיע אותם לכל מקום. הפתרון לילדים אלה הוא פשוט, הליכה לחדר כושר


25% מן הילדים מתחת לגיל 18 בארצות הברית סובלים מהשמנת יתר, ובישראל המצב לא הרבה יותר טוב: כמות הילדים הצעירים מאוד (מתחת לגיל 10) שסובלים מהשמנה עלתה בעשור האחרון פי 1.5, ואחוזי ההשמנה בילדים עוברים את ה-10%.

בניגוד לדעה הרווחת,
מכון כושר בהחלט לא נמצא מחוץ לתחום לילדים, ובגבולות הרגולציה החוקית (וכללי בטיחות מתבקשים) חדרי כושר לילדים הם תחום מתפתח בעולם שאט אט נכנס גם לארץ האבות.


מאיזה גיל מותר להתאמן
חדרי כושר לילדים

אימון במסגרת מכון כושר מתאפשר כבר החל מגיל 6, בתנאי שחדר הכושר עומד בתקנים, ובין השאר:

  • נוכחות מדריך מוסמך בכל שעות הפעילות
  • ביטוח פציעות לכל המנויים
  • מכשירים העומדים בתקן ומרחק של 60 ס"מ לפחות בין גבולות טווח התנועה של מכשירים שונים.


לא רק נגד השמנה

למרות שפעילות גופנית חיונית לירידה אקטיבית ובריאה במשקל,
חדרי כושר לילדים בהחלט לא מיועדים רק לסובלים מהשמנת יתר. בין היתרונות שהוכחו מחקרית מכון כושר מציע:

אימון אירובי- מעלה קצב חילוף חומרי בסיסי (BMR) ומעלה צריכה קלורית גם במנוחה. כמו כן משפר תפוקת לב בטווח המיידי. לבסוף, אולי היתרון המשמעותי ביותר של אימון אירובי כבר בגיל הילדות הוא שינויים נצפים במערכת כלי הדם. מחקרי אורך הוכיחו כי פעילות אירובית סדירה כבר החל מגילאי 5-6, בטווח הארוך מגדילה את קוטר כלי הדם, משפרת את התגובתיות שלהם למצבי סטרס, ומגבירה אספקת דם נוספת (קולטרלית) לאיברים שונים.

בין השאר, התוצאה של תהליכים אלו כוללת:

1.      ירידה משמעותית בסיכון למחלות איסכמיות (מחלות כתוצאה מפגיעת אספקת הדם לאיבר מסויים) בעקבות תהליכי ארתרוסקלרוזיס (תרשת עורקים), כמו התקפי לב, שבץ, PVD (מחלת כלי דם היקפיים) ופגיעה כלייתית.

2.      גם במקרה של פגיעה באספקת הדם לאיבר (כמו התקף לב או שבץ איסכמי), מערכת כלי הדם ה"רזרבית", או נוכחות כלי דם קולטרליים, מקטינים את הפגיעה ביחס לאנשים של היו פעילים גופנית.

אימון אנאירובי (אימוני התנגדות)- חדרי כושר לילדים בהחלט יכולים לכלול אימוני משקולות. מחקרים הוכיחו כי בהשגחה מקצועית ובהקפדה על סרגל מעמסים נכון, אימון התנגדות במסגרת מכון כושר לא מעלה סיכון לפציעות ולא פוגע בגדילה ובהתפתחות, אלא קרוב לוודאי שמאיץ אותה בעקבות שחרור מגוון מתווכים הורמונאליים כמו הורמון גדילה (GH) ואפינפרין.

בהשוואה לסוגי ספורט אחרים,
מכוני כושר לילדים הם מקור לפעילויות הבטוחות ביותר: כמות הפציעות לאלף שעות אימון (מדד מקובל להערכת הסיכון שבפעילות ספורטיבית) עומד על פחות מ-0.9, בהשוואה ל-5.9 בטניס ומעל ל-10 בכדורגל.

אימוני משקולות משפרים מדדים כמו צפיפות עצמות ומעניקים טכניקות יציבה נכונות, ובעיקר מקטינים סיכון לפציעות במעמסים פתאומיים בעתיד (כך לדוגמא מחקר ישראלי הוכיח כי מתגייסים צעירים שהתאמנו במסגרת חדר כושר לילדים היו בעלי סיכון נמוך פי 5 לפציעות במהלך הטירונות ביחס לקבוצת הביקורת).


בכל מקרה, ילד שהולך לאימון במסגרת מכון כושר, חייב להביא אישור הורים ואישור רפואי. על ההורים לוודא שהמדריכים במכון מודעים לגילו ודואגים לא לתת לו תרגילים שאינם מתאימים לגילו03/07/2011    yourfitness.co.il
פורום חדרי כושר

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר yourfitness.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 yourfitness.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חדרי כושר מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום חדרי כושר
מעוניינים במבצעים במכוני הכושר הטובים בארץ? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
אנחנו עובדים עם חדרי הכושר מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!